KONST / Litografier / Färglitografi 13658257
*
nr 1365 8257
Bernard Lorjou
(1908-1986), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:15:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 16:41:21
1
700 kr
7/12 17:59:30
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Läs mer om Bernard Lorjou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard lorjou bär dedikation europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svenska konstnärer
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09
*
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Läs mer om Bernard Lorjou
nr 1365 8257
Bernard Lorjou
(1908-1986), Frankrike
Färglitografi, Komposition. Signerad, bär dedikation. Motivet: 61x51 cm
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 16:41:21 | 1 | 700 kr |
7/12 17:59:30 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bernard Lorjou
Bernard Lorjou, fransk bildkonstnär född 1908, död 1986.Läs mer om Bernard Lorjou
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bernard lorjou bär dedikation europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svenska konstnärer
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:09